Görme Engelliler

Hakkında

 
Kurum Kodu : 128650
Kurum Adı : Haydar Cavuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi
Telefon : 266 715 48 38
Faks : 2667136179
WEB Adresi : http://bandirmatml.meb.k12.tr
Adres : Sunullah Mah, 911. Sk, No.2

VİZYON
Türkiye’nin alanında en iyi mesleki eğitim-öğretimini veren kurumu olmak.

MİSYON
Biz ortaöğretim çağındaki gençleri modern dünyanın ihtiyaç duyduğu kaliteyle donatan, bilişim ve ticaret sektöründe fikir üretip katkı sağlayan, ülke sorunlarına duyarlı, kültürel mirasa sahip çıkan, meslek ahlakına inanan, çağdaş bireyler yetiştiren mesleki eğitim-öğretim kurumuyuz.

BAŞARILAR
LDV PROJESİ Bandırma Ticaret Meslek Lisesi’nde ’’Bilişim Teknolojilerindeki Gelişmelerin Meslek Eğitimle Entegrasyonu’’ adlı projesini başarıyla gerçekleştirdi. Okulumuz 2010-2011 eğitim öğretim yılında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen “Proje Tabanlı Beceri Yarışması’nda” “Bakkal Yolu” projesi ile Balıkesir İl Birinciliği ve Bölge İkinciliği elde etmiştir. Okulumuz 2009-2010 eğitim öğretim yılında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen “Proje Tabanlı Beceri Yarışması’nda” “Kooperatif Ajandası” projesi ile Türkiye Birinciliği elde etmiştir. Okulumuz 2008-2009 eğitim öğretim yılında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen “Proje Tabanlı Beceri Yarışması’nda”“Arı Kovanı” projesi ile Mansiyon kazanmıştır. Okulumuz 2007-2008 eğitim öğretim yılında, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Proje Tabanlı Beceri Yarışmasında "Muhasebe Aperatifi" Projesi ile Türkiye birinciliği elde etmiştir.

KURUM BİLGİLERİ
Öğretmen Sayısı : 46
Rehber Öğretmen Sayısı : 1
Öğrenci Sayısı : 505
Öğretim Şekli : Tam Gün
Ders Başlama ve Bitiş Saati : 08:30 16:25
Derslik Sayısı : 21 Atölye-İşlik Sayısı : 0
Fen Laboratuarı Sayısı : 1 BT(Bilgisayar) Sınıfı Sayısı : 3
Resim Sınıfı Sayısı : 0 Müzik Sınıfı Sayısı : 0
Yabancı Dil : İngilizce İnternet Bağlantısı : ADSL (1 Mbit)
Hazırlık Sınıfı : 0 Konferans Salonu : 0
Spor Salonu : 1 Yemekhane : 0
Misafirhane : 0 Kütüphane : 1
Kantin : 1 Revir : 1
Bahçe : 1
Lojman Sayısı : 0
Lojman Bilgisi :
Pansiyon Bilgisi : Bulunmamaktadır.
Isınma Şekli : Doğalgaz

ULAŞIM BİLGİLERİ
İl ve İlçe Merkezine Uzaklık : İlçe Merkezinde
Ulaşım : Sunullah Mahallesi 911.Sk No:2, Bandırma-BALIKESİR
Servis Bilgisi :
Yerleşim Yeri Bilgisi : Sunullah Mahallesi 911.Sk No:2, Bandırma-BALIKESİR

İSTATİSTİKLER
Kontenjan Bilgileri : Her eğitim-öğretim dönemi boyunca değişmektedir.
Taban-Tavan Puan Bilgileri : Her eğitim-öğretim dönemi boyunca değişmektedir.

OKULUN SOSYAL VE KÜLTÜREL ETKİNLİKLERİ
Sportif Etkinlikler : Okulumuz, sporda duyuran bir okuldur. Erkek basketbol takımımız 2016´da Türkiye dördüncüsü olmuştur. Balıkesir ilinde kız takımı hentbol birinciliği, kros kız takımında ilçe birinciliği, 3.000 metre erkeklerde ilçe birinciliği, kız voleybol ilçe birinciliği, judoda il birinciliği, futsal erkek ilçe birinciliği başarılarımız vardır.
Bilimsel Etkinlikleri : Eğitim Bilişim Ağı´nda Türkiye çapındaki tüm kamu ve özel liseleri kapsayan Biyoloji branşındaki "EBA Biyoloji Deneyleri" konulu yarışmada, okulumuz Biyoloji Öğretmeni Ali Cafer KURTMAN´ın hazırladığı "HÜCRE ZARLARININ KORUNMASI VE BÜTÜNLÜĞÜNÜN BOZULMASI" adlı deney EBA Özel Beğeni Ödülü´ne layık görülmüştür. 18 Mayıs 2016´da Sayın Bakanımız Nabi AVCI Beyefendi, Ankara´da bakanlıkça düzenlenen ve Nobel Kimya Ödülü sahibi Aziz SANCAR´ında katıldığı tören sonrasında Ali Cafer Kurtman hocamıza ödülünü vermişlerdir.
Proje Çalışmaları : Okulumuz 2008 yılında Proje Tabanlı Beceri Yarışması´nda, "Muhasebe Aperatifi" isimli proje ile, 2010 yılında da "Kooperatif Ajandası" adlı projeyle 2 kez Türkiye Birinciliği elde etmiştir. 2011 yılında da"Bakkal Yolu" isimli projeyle il birincisi olmuştur.
Yurtdışı Proje Faaliyetleri : Okulumuz, 2010 yılında, "Bilişim Teknolojilerindeki Gelişmelerin Mesleki Eğitimle Entegrasyonu" adlı, 56 öğrenci ve 8 refakatçinin katılımıyla gerçekleştirilen 111.684 Euro´lukLdV-IVT projesini başarıyla tamamlamıştır. 2012 teklif çağrı döneminde Bandırma İMKB Endüstri Meslek Lisesi´nin hazırlamış olduğu "AVRUPA BİRLİĞİ´NDE KOBİ´LERDE BİLİŞİM SİSTEMLERİ KULLANIMININ VERİMLİLİĞE, KALİTEYE VE REKABET GÜCÜNE ETKİLERİNİN İNCELENMESİ" isimli LdV-VETPRO projesinde katılımcı gönderen ortak olarak yer almıştır. 2013 Teklif çağrı döneminde Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’na Hayatboyu Öğrenme Programı kapsamında yürütülmekte olan Leonardo da Vinci Hareketlilik Projeleri alanında sunmuş olduğumuz "AVRUPA BİRLİĞİ’NDE DIŞ TİCARET VE LOJİSTİK ALANLARINDAKİ İŞYERLERİNDE UYGULAMALI MESLEKİ EĞİTİM ALMAK" adlı projemiz çok yüksek bir puanla başarılı bulunmuştur. 35 öğrenci ve 5 katılımcıdan oluşan 64.538 Euro’luk projemizde 1.Akış ALMANYA 09/02/2014-22/02/2014 (14 GÜN) 21 katılımcı, 2.Akış BELÇİKA 24/03/2014-06/04/2014 (14 GÜN)14 katılımcı ile gerçekleştirilerek başarı ile sonuçlandırılmıştır. 2014 yılında ANKARA Ahi Evran Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü’nün hazırlayarak yürüttüğü, okulumuzun da ortak olduğu ‘’E-FATURA VE E-DEFTER UYGULAMALARINI AVRUPA BİRLİĞİ’NDE KULLANAN İŞ YERLERİNDE MESLEKİ EĞİTİM STAJI’’ adlı Avrupa birliği (ERASMUS +) projesi kapsamında okulumuzdan 1 Öğretmen 7 öğrencimiz projeyi başarı ile tamamlamıştır. 2015 yılında Bandırma İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan ‘NİTELİKLİ İŞ GÜCÜ İÇİN AB’DE VERİMLİ MESLEKİ EĞİTİM STAJI’ adlı Erasmus+ Projesi kapsamında 2 öğretmen 12 öğrencimiz Almanya’daki eğitimlerini gerçekleştirmişlerdir. 2017´de "Kalifiye Eleman Yetiştirmek İçin AB´de İşletmelerde Yapılan Staj Uygulamalarının İncelenmesi" isimli Bandırma İlçe Milli Eğitim Erasmus+ Mesleki Eğitim Personel Hareketliliği Projesi yaygınlaştırma çalışmaları çerçevesinde 3 öğretmenimiz akışın Çekya; 3 öğretmenimiz de akışın Berlin kısmında eğitim gördüler. 30 Nisan - 06 Mayıs 2017 tarihlerindeki bu akışda Çekya ayağında toplam 10 öğretmen ve 1 yönetici, Berlin akışında ise 20 öğretmen ve 2 yönetici yer aldılar. Ayrıca 2017 Ağustosunda toplam 16 idareci ve öğretmenimiz; "Tam Zamanlı Kaynaştırma Eğitiminde Etkili, Yeni Eğitim ve Öğretim Tekniklerinin Avrupa Boyutu" adlı Erasmus+ projesi kapsamında Portekiz´de eğitim göreceklerdir.

DİĞER HUSUSLAR
: